Milan Hloušek

Milan Hloušek

Milan Hloušek se narodil v roce 1978 v Kraslicích. Devět let působil jako regionální novinář a stál u založení Českého novinářského klubu z.s., jehož je zároveň předsedou. V současné době pracuje pro neziskovou organizaci Pomoc v nouzi, o.p.s. a řídí provoz Potravinové banky Karlovarského kraje z.s. V letech 2011 a 2012 získal hlavní ceny v polsko-české soutěži PL-CZ Local Press Awards za publicistickou práci. V roce 2013 obdržel novinářskou cenu v mezinárodní soutěži Visegrad Local Press Awards.
Je spoluautorem publikace „S komiksem o domácím násilí a stalkingu.“ V roce 2017 mu vyšla románová prvotina s názvem „Letní dny bez konce“. Knihu vydalo pražské nakladatelství Krigl.


Co pro mne znamená zpívaná poezie?
Jsou dny, kdy vyloženě po zpívané poezii sáhnu, abych si ozvláštnil chvíle odpočinku. Někdy se dokonce přidám k interpretovi a neuměle zpívám nebo si jen tak pobrukuji. Mezi mé oblíbence tohoto žánru patří Karel Kryl, Jaromír Nohavica a rád si také poslechnu například Jiřího Dědečka. Mám rád texty veselé, melancholické i protestsongy. Jsou dobrým společníkem například do auta, při dlouhých cestách či do uší, když jen tak ležím a užívám si nedělní pohodičku. Je obdivuhodné, kolik energie může člověk z takového poslechu načerpat. Dá se dokonce říci, že zpívaná poezie je zásobárnou pozitivních sil, které dokážou rozpohybovat ztuhlé tělo a oživit unavenou mysl. Díky veršotepcům a jejich múzám. Ať nikdy nevyschne onen pramen, k němuž přicházíme pít, abychom okusili, jak chutná osvěžující báseň znějící tak přesladce. Někdy možná trpce, leč nikdy není zcela bez chuti. A to je dobře. Díky básníkům.