Petr Jančařík

Mgr. Petr Jančařík  – herec, moderátor, pedagog

.

LFL jsou kouskem mého života. Skvělí, pozoruhodní lidé se tu kdysi scházeli. Saša Berková, Pida Kejha, Alenka Vávrová…, občas jsem něco odmoderoval, ale hlavní byly ty věci kolem. Slova, názory, hádky, postoje, úsměvy a chuť něco dělat, něco sdělit. Jak znám A.V., tak takové budou LFL zase.

.

Petr Jančařík pracuje už více než třicet let pro Český rozhlas. Vytvořil zde řadu programů, několik let moderoval i známý Tobogán. Před 25ti lety začal také natáčet dnes už legendární veřejnou rozhlasovou nahrávku Neočekávaný dýchánek. V ČT spolupracoval na řadě dětských pořadů – Magion, Studio Rosa…Uváděl i velkou finanční soutěž Tutovka. Vydal několik CD – Zlatá deska Magionu, Kamarádi ze studia Rosa nebo sbírku pověstí o hradech a zámcích Černá hodinka s Petrem Jančaříkem. Namluvil komentář ke spoustě zahraničních naučných pořadů, ale také spolupracoval na dabingu např. kresleného fr. seriálu Byl jednou jeden člověk a Byl jednou jeden vynálezce.

.

Je spoluzakladatelem plzeňského Divadla pod lampou, působil např. ve Směšném divadle Luďka Soboty, hrál u Františka Ringo Čecha a v dalších společnostech. V současné době jezdí s divadlem Jaroslava Sypala.

.

Největší část své profesionální kariéry věnuje moderování nejrůznějších pořadů. Velké slavnostní programy, firemní akce, soutěže, dětské pořady atd.

.

Na Univerzitě J.A. Komenského přednáší předměty Komunikace a rétorika a také Etika veřejného projevu. Učí též na Mezinárodní herecké konzervatoři Praha.

.

Na všechno, co děláte, se musíte těšit a nesmí s vámi být nuda, jinak vaše veřejné působení bude stát za pendrek. Říká PJ, který se do LFL mimořádně těší!

.

foto (c) http://www.zabava-artes.cz/cs/kategorie/moderator-petr-jancarik-9XGKpT.aspx