Hana Maciuchová odstartovala charitativní běh Literárních Františkových Lázní, postižená Danielka dostane 57 560 Kč

Hana Maciuchová, jedna z hlavních hvězd festivalu Literární Františkovy Lázně (LFL), odstartovala v neděli 4.11. dětskou kategorii charitativního Běhu s knihou. Výtěžek z akce bude příspěvkem pro postiženou Danielku, dceru zaměstnance spoluorganizující společnosti Abydos. Festivaloví účastníci běhu přispěli částkou 11 512 Kč, společnost Abydos částku zpětinásobila. Celkem tedy na pomoc Danielce poputuje 57 560 Kč.
.

Běh s knihou je tradiční akce festivalu LFL. Tentokrát je však výtěžek poprvé věnován na pomoc zaměstnanci Abydosu, který se ocitl v těžké životní situaci. Sám se stará o dvě děti, z toho jedno těžce postižené. Dcera Danielka potřebuje speciální a nákladnou každodenní péči. Je jí devět let a navštěvuje speciální školu v Novém Sedle a denní centrum Žirafa, kde o ni pečují v době, kdy je otec Danielky v práci. Díky pomoci druhých má chodítko a polohovací židličku.
.

Běžeckým výkonem přišli Danielku podpořit nejen hosté a účinkující festivalu, ale i děti z Dětského domova v Aši a zaměstnanci Abydosu. Závod slavnostně odstartovala hvězda Literárek Hana Maciuchová spolu se starostou Františkových Lázní Janem Kuchařem a programovou ředitelkou festivalu Alenou Vávrovou. Cílem běhu bylo donést knihu do knihovničky na vlakovém nádraží a doběhnout zpět na startovní čáru u Sadové kavárny.
.

Celý běh v sobě nesl velkou symboliku, propojení sportu a literatury, které ovšem bylo pro literární akce ve Františkových Lázních tradiční, zpřístupnění knih do veřejného prostoru a ještě empatii a pomoc lidem, kteří to opravdu potřebují. K tomu všemu se spojili lidé, kteří by se za obyčejných okolností nepotkali, z různých koutů republiky, a dokonce i světa. Běh navazuje na zavedenou akci, kterou inicioval před mnoha lety Jan Vávra (R.I.P.).
.

Po vyhlášení výsledků závodu následovala beseda se spisovateli Josefem Kejhou, Milanem Hlouškem a výtvarníkem Ivanem Baborákem, který u této příležitosti pokřtil svou knihu Leguma.
.

Festival Literární Františkovy Lázně pokračuje až do 11. listopadu, akce proběhnou v Hofu, Františkových Lázních a v Chebu. Více informací na www.literarnifrantiskovylazne.cz.
.

Zájemci mohou Danielku podpořit zasláním libovolné částky na transparentní účet 227284247/0600. Peníze z konta přispějí na nákup osobního automobilu.
.