Miroslav Huptych

Miroslav Huptych je básník, aforista, výtvarník a arteterapeut.
Spoluzakladatel  Literárních Františkových Lázní. Společně  s Alexandrou Berkovou, Michaelou Pánkovou a  Josefem Kejhou zorganizovali první ročník  v roce 1982, posléze  proběhlo 18 ročníků, z nichž vzešlo mnoho kvalitních českých i slovenských autorů.
Řadu let pracoval jako terapeut na Krizovém centru RIAPS, na Lince důvěry a v komunitě Magdaléna pro léčbu drogově závislých. Od roku 2003 je ve svobodném povolání. V roce 2005 založil Institut pro vzdělávání v arteterapii a artefiletice. Působí jako lektor a supervizor arteterapeutických kurzů a výcviků. Sedm let byl místopředsedou výboru České arteterapeutické asociace a šéfredaktorem časopisu Arteterapie, minulý rok zásadně omezil veškerou veřejnou činnost a věnuje se především výtvarné a literární tvorbě. Nejvíc jej však baví hledět do oblak, meditovat a přátelit se s indiány viz foto. Vydal 5 básnických sbírek a knížku aforismů Hodinky s ohňostrojem. Jako editor připravil k řadu knih například Kdo pije vlčí mlíko aneb Jak se léčilo za starodávna nebo Černá slepice aneb jak se líhne bazaliček, který štěstí do domu přináší. Jeho verše byly přeloženy do mnoha evropských jazyků a byly publikovány v několika básnických antologiích, které reprezentují českou poezii v zahraničí. Kolážemi ilustroval 51 knih, 150 knižních obálek a 28 nástěnných kalendářů. Spolupracuje jako výtvarník s divadly Husa na provázku a Stavovské divadlo. Realizoval přes 30 samostatných výstav doma i v zahraničí.

Bližší informace o autorovi lze najít na www.huptych.cz

.

Mirek s námi bude po celou dobu festivalu přítomen alespoň virtuálně, neboť nám poskytl své dvě koláže pro web , plakáty a facebook. Děkujeme !!!
.


Deutsche Übersetzung